Yoga Ostrava


Druhy jógy

Jak si vybrat správný druh jógy?

Chystáte-li se na hodinu jógy, zjistěte si buď z letáku nebo z rozvrhu studia, o jaký typ jógy se jedná. Když si nejste jistí, jestli je pro vás vhodná,  napíšte nebo zavolejte do studia. Vyhnete se tak případným problémům, stresu a nejistotě. U popisu lekcí na našich stránkách bude vždy uveden druh jógy a náročnost.

Hatha yoga

Klidná jóga s delšími výdržemi v pozicích. Zaměřuje se především na protažení, nikoli posílení.

Vinyasa Yoga (Ashtanga Vinyasa Yoga)

Jedná se o hodinu dynamické jógy. V rytmu dechu vás učitel provede sledem pozic – plynule z pozice do pozice, s krátkými výdržemi v délce pěti dechů. Na hodině se zapotíte, posílíte a protáhnete celé tělo, pročistíte hlavu od přebytečných myšlenek.

Power yoga

V ČR zřejmě nejrozšířenější druh jógy se zaměřuje především na posílení, a to hlavně oblasti břicha. Typické jsou zde delší výdrže v posilujících pozicích, protažení zde není tak intenzivní, většinou se nedělají žádné obrácené pozice (svíčka, pluh, stoj na hlavě). Hodinu Power jógy dnes najdeme ve většině fitcenter.

To je tak nejčastější nabídka hodin jógy. Dále se setkáte s nabídkou hodin jógové terapie zaměřené na zlepšení vašeho zdravotního stavu.

Na hodinách Rádža jógy se zase setkáte s něčím více než cvičením – dechové techniky (pránajáma), meditační techniky, mantry nebo povídání z jógové filozofie.

V neposlední řadě zmiňme také Hot jógu – jedná se o klasickou Hatha jógu, která se však cvičí ve vyhřáté místnosti. Své tělo tak dobře protáhnete a detoxikujete.