Yoga Ostrava

Cesta do Indie

V pondělí ráno jsme se (skupinka 16 lidí) vypravili na menší výletík do Indie :-D Cílovou destinací je Gokarna, odkud vám nyní píšu. Časový posun čtyři a půl hodiny, počasí slunečné, vzdálenost od moře asi sto metrů, nádherná vegetace kolem, výborné jídlo i společnost. Tak to vypadá v našem timně-prázdninovém cíli, ale nepřiletěli jsme přímo tady a cesta byla dobrodružná :-)

IMG_0032Odlétali jsme v pondělí dopoledne z Prahy směrem na Istanbul, kde jsme měli menší zastávečku, asi 4 hodiny. Využili jsme tohoto času k tomu, abychom udělali menší zasedání s účastníky naší výpravy, povyprávěli jim o Indii a stanovili si jistá bezpečnostní pravidla, ať nikoho neztratíme :-) A večer po sedmé hodině jsme už byli připraveni pokračovat v cestě do Bombaje.

IMG_0087Do Bombaje jsme dorazili v pět hodin místního času, úspěšně jsme prošli celní kontrolou, naše zavazadla nakonec přijela a my jsme zamířili do koupelny na velkou ranní hygienu, ať nás Bombaj vidí krásné :-D Po sedmé hodině jsme vyrazili z letiště, venku už na nás čekal řidič objednaného autobusu.

IMG_0099Prvním místem, které jsme v Indii navštívili byla restaurace, kterou nám doporučil náš řidič autobusu a téměř všichni si dali na doporučení masala dosu, jen já idli. Po snídani jsme jeli na Gate of India a tam jsme měli delší rozchod na nákupy, procházky, cokoli co nás zajímalo. Po cestě nás oslovovali prodavači všeho druhu, viděli jsme vyvolávače kober, někteří dostali náramek a požehnání.

IMG_0155Potom už naše cesta autobusem vedla na nádraží Lookmanyia Tilak. Ačkoli jsme tento název řidiči opakovali asi desetkrát, přesto se nás pokusili vysadit na úplně jiném nádraží :-D ale nejsme v Indii poprvé, a tak jsme nevystoupili, jen vyslali vyslance, aby situaci na nádraží ověřil. A díky Danielce potom naše cesta pokračovala na správné nádraží, kde jsme byli asi hodinu před odjezdem. Což se ukázalo být akorát na čas, vzhledem k délce vlaku, asi kilometr.

IMG_0170Po nástupu do vlaku byli někteří mírně zděšeni. Mírně řečeno :-D Bylo dusno a naše klimatizované vagony samozřejmě neměly otevírací okna. když jsme se ale rozjeli, zjistili jsme, že klimatizace je akorát a že sedadla ve vlaku se dají složit v úžasně pohodlné postýlky – tři nad sebou v každém kupé po obou stranách. A tak jsme spali déle než deset hodin :-)

IMG_0188Nad ránem jsme dorazili do Gokarny a na nádraží už nás čekaly rikši na odvoz. První jízda rikšou taky stála za to ;-) Jsme tady teprve dva dny, ale po těch prvních šocích už se vše stává známým. O tom, jak naše výprava pokračuje ještě napíšu, teď je čas na snídani :-)

Posted in Indie, Jogínův průvodce on Leden 17, 2014.