Yoga Ostrava

Indie 2015

Když je člověk spokojen, má tak trošku tendenci zlenivět, zpohodlnět. Ale jednou za čas si naše duše žádá konfrontaci. Každá cesta nás konfrontuje, v čem je ta do Indie jiná? Asi tím, že v Indii vidíme, jak krásně a přirozeně se může spiritualita stát součástí našeho života. Jak krásně může vše plynout, když se nesnažíme proud neustále krotit a řídit.

IMG_0018Dvakrát nevstoupíš do stejné řeky, a proto jsem na letošní listopadovou výpravu nachystala nový program :-D Naší první destinací bude město Mysore, kolébka dnes slavné ashtanga vinyasa yogy. V Mysore navštívíme Chamundi Hill, poutní kopec s chrámy zasvěcený bohyni Chamundéshwari a královský palác, který bývá v nedělní večer osvětlen tisíci žárovek a vypadá skutečně jako z pohádky, ostatně je to pravé sídlo maharádži, že..

IMG_20141202_145120Nedaleko Mysore se nachází tibetská vesnice, ve které navštívíme velký klášterní komplex Golden temple. Tam vyslechneme modlitby a budeme pozorovat rituální obřady za zvuku mystických trub a zvonců. Dodnes jeden z mých největších zážitků z Indie…

IMG_0019Naší základnou v Mysore bude škola Mystic school, kde jsem absolvovala již dva kurzy pro učitele. V Mystic school budeme ráno cvičit a večer nás čeká také obřad – meditace s tibetskými mísami. Tyto meditace vede Shashi Kumar, majitel Mystic school, a jedná se rozhodně o zajímavý zážitek. Pro někoho je to hluboká relaxace, pro druhého mystický zážitek a někdo se prostě dobře vyspí :-) Shashi je totiž vášnivým sběratelem tibetských mís a jeho sbírka je nádherná – jak svými tvary, tak zvuky. Tibetská mísa je výborný nástroj nejen k meditaci, ale i k léčení na hlubších úrovních. No co vám budu povídat, je třeba to vyzkoušet ;-)

IMG_20141201_104817Před odjezdem z Mysore ještě navštívíme slavný trh Devaraja market, kde nakoupíte vše od ovoce a zeleniny, přes vonné tyčinky, olejíčky až po náušnice a náramky. Po této návštěvě se už po třech dnech v Mysore vydáme do Gokarny, naší cílové plážové destinace.

V Gokarně strávíme deset dní ubytovaní v malebném ajurvédském hotelu na pláži. V hotelu je k dispozici výborný ajurvédský lékař, se kterým můžete konzultovat své zdravotní problémy a zároveň můžete využít služeb několika zkušených masérů a masérek, takže můžete vyzkoušet pravou ajurvédskou masáž nebo třeba masáž pěti litry oleje :-)

IMG_20141126_075203V Gokarně budeme mít pravidelný jógový program – ranní meditace a lekce jógy, dopolední studium jógasúter a manter, vše samozřejmě přísně dobrovolné. Přes den budeme mít volno na návštěvu okolních pláží (třeba slavné vedlejší óm beach) nebo městečka Gokarny. Odpoledne se budeme na jógu scházet zase v pět hodin odpoledne.

Gokarna je skutečným rájem pro všechny milovníky svobody a mystiky, slavné městečko vyznavačů Šivy. Při průchodu městem nemůžete nezaznamenat běžný život indů s jejich obřady v chrámech, a zároveň je místem dostatečně turistickým na to, abychom zde na pláži mohli ležet v plavkách (což není v Indii vůbec běžné) nebo se na pláži připojili na internet (taky se někdy hodí…).

Murudeshwar4 (8)Z Gokarny se vydáme na výlet na vodopády Jogg Falls a také do „sousedního“ městečka Murudeshwaru, kde uvidíme obrovskou sochu boha Šivy a přidružený chrámový komplex.

Toť vše k plánovanému programu. Pokud vás naše cesta zaujala, pište na: monika.winklerova gmail.com Ráda zodpovím vaše dotazy a poskytnu veškeré doplňující informace. Pročtěte si také přesný program, kde najdete i cenu.

Tato cesta se uskuteční v termínu: 14. – 28. listopadu 2015

PŘESNÝ PROGRAM NAJDETE ZDE.

Namaste, Monika
Murudeshwar2 (3)

taskanajogu.jpg

Posted in Indie, Jogínův průvodce on Duben 24, 2015.