Yoga Ostrava

Jógový víkend 19.-21. února 2016

Na druhý únorový víkend jsme pro vás nachystaly zajímavý jógový program. Opět se můžete těšit na víkend v krásné přírodě a tentokrát se zaměříme na to, jak energii vnímat. Tedy vnímání čaker, aby se stalo realitou a energie pro naše ruce hmatatelnou. Mimoto se na víkendu naučíte masáž hlavy a vyzkoušíte tajemný Rituál smyslů. (Zní to tajemně, ale bát se nemusíte :-)

Jógové cvičení bude zaměřené na vnímání pohybu a rozproudění energie v celém těle. Zjistíme, že abychom energii pocítili, nemusíme dělat nic až tak náročného, naopak někdy je třeba se především zklidnit a najít čas a vhodné místo ke ztišení a zastavení. Pokud cvičíte již delší dobu, ale mechanicky, tedy aniž byste vnímali, co se v těle děje, budete možná překvapeni.

To jak a jestli energie v našem těle proudí, je totiž naprosto zásadní jak pro naši psychiku, tak pro naše zdraví. Jedno ovlivňuje druhé a tak vědomou prací s tělem a energií se můžeme i sami léčit.

Povídat si budeme třeba o tom, proč má cvičení a obecně práce s tělem tak velký potenciál změnit náš život a jakými drobnými každodenními technikami si pomoci. Povídání se bude týkat jednak technik na kontrolu mysli – tedy energie našich myšlenek, ale také práce s tělem, třeba s oblastí pánevního dna, jehož pružnost je základem vitality a radosti ze života, a zároveň odrazem našeho vztahu k životu. Do oblasti pánve totiž může naši energii ukládat, ale stejně tak ji zde můžeme ztrácet, je-li pánev „děravá“. Pánev je zároveň brána ženství a souvisí a i se schopností otěhotnět a porodit dítě. V pánvi sídli tajemná kundalíni atd…

Na víkendu si vyhradíme čas také na naučení krátké (10-15 minutové) sestavy na domácí každodenní použití. Už deset minut denně totiž dokáže zázrak a kupodivu víc než hodina týdně.

Víkend tedy bude hodně prožitkový, spíše budeme praktikovat než o něčem dlouze mluvit. Stejně tak masáž hlavy si také vyzkoušíme, na to budeme mít odbornici Romanku, a při Rituál smyslů zažijeme, jaké to je, když skutečně vnímáme všemi smysly.

Během víkendu budete mít čas se naladit na sebe a uvidíte, přijedete jako znovuzrození s motivací zažít a vyzkoušet víc. Těšíme se na vás.

Program víkendu a organizační informace najdete tady.

Posted in Jogínův průvodce, Pobyty, Život v Ostravě on Leden 25, 2016.