Yoga Ostrava

Rychlý kuskus

Často přes den nemám čas, ale ráda jím teplá jídla, takže tady je recept na jednu rychlovku – kuskus, který připravíte do deseti minut :-)

Potřebovat budete kuskus, arabské koření, olivový olej, fazole, hrášek nebo kukuřici v plechovce a nějakou čerstvou zeleninku – rajčata, okurku nebo třeba papriku. První si dáme vařit vodu (klidně ve varné konvici), do misky nasypeme kuskus a arabské koření, promícháme a zlehka polijeme olivovým olejem. Poté dolijeme horkou vodou a misku něčím zakryjeme. Proces urychlíte také tím, že misku dáte nad páru – třeba nad kastrol, ve kterém jste vařili vodu (nebo ji tam jen nalijete).

Kuskus necháme pět minut bobtnat, poté přidáme sterilované fazolky, kukuřici, hrášek, prostě cokoli máte doma. A ještě posypeme arabským kořením, zakápneme olejem a opět přikryjeme, tak na dvě tři minutky. Poté už jen ozdobíme čerstvou zeleninkou a můžeme jíst :-)

Pokud máte více času, nepoužívejte sterilovanou zeleninu, ale čerstvou. Například na olivovém oleji osmažíme trošku cukety, špenátu nebo pórku, přilijeme vodu a přidáme třeba červenou čočku, která nepotřebuje dlouho vařit. Povaříme patnáct minut, přidáme kuskus a už jen čekáme, až to dojde. Dobrou chuť :-)

IMG_0056

Posted in Jogínův jídelníček, Jogínův průvodce on Září 17, 2013.