Yoga Ostrava

Ha Long a nádherná příroda Vietnamu

Pokud jsem v úvodu přirovnal Vietnam k bájnému tvoru, nebylo to náhodou. Samotní Vietnamci dávají s oblibou významným místům názvy se základem slova „Long“ – tedy drak. Mystická zátoka, kam se vydáme za noční meditací pod hvězdami, nese název Ha Long.

Jedno z prvních míst, které naší cestě ve Vietnamu navštívíme a romantický příběh vzniku:

Oblast s více než dvěma tisíci vápencových útvarů vznikla pod tělem draka, který sestupoval z hor. Svým ocasem drak zbrázdil krajinu a svým tělem roztrhl zem, aby se zanořil hluboko do svého hnízda. Rozervanou zem poté zalil oceán a vytvořil tak místo s posvátným významem. Zátoka se dočkala ocenění jednoho ze sedmi přírodních divů světa a zápisu do přírodního dědictví UNESCO, přičemž skýtá útočiště čtrnácti endemickým druhům rostlin a šedesáti endemickým druhům živočichů.

Typické jsou pro tuto oblast krasové útvary s bujným porostem, četné jeskyní komplexy a skryté zátočiny s bílými plážemi. Život v přírodní rezervaci Ha Long patří turistickým lodím, rybářským vesnicím na kůlech a farmám na perly. My budeme mít možnost zažít atmosféru a pohostinnost tohoto místa na palubě jedné z místních lodí.

6 Ha long

Name: Ha Long Bay Original source: https://pixabay.com

Name: Ha long Bay Original source: https://pixabay.com

Name: Ha long Bay
Original source: https://pixabay.com

 

Národní park Bach Ma

Poetický název přírodní rezervace mezi městy Hue a Hoi An, přesněji Hue a Danang, je odvozen od husté peřiny bílých mraků, které nezřídka zahalují kopce národního parku. Park je vhodný pro pěší turistiku s průvodcem a podle kondice je možné zvolit cestu až na vrchol nejvyšší hory Bach Ma 1448 m.n.m., což není o mnoho výše než vrchol Lysé hory. Jen místo turistické chaty Bezruč můžete očekávat Vong Hai Tower. Zcela jistě to ale není jediný rozdíl.

Národní park Bach Ma obývá více než 1500 druhů živočichů, mezi nimi například leopard, medvěd černý, gibon, makak a další. Bohatá flora parku s více než 2150 druhy rostlin je živena hojnými srážkami. Bach Ma je místem, kvůli kterému stojí zato podívat se na aktuální počasí a naplánovat si případný výlet na nejvyšší vrchol Bach Ma, návštěvu Pěti jezer a posvačit u vodopádu Do Quyen.

 

 Čti dále: 

Cesta z Hanoi do Hoi An    |    O Vietnamu zeširoka
Hoi An    |    Hue     |     Hanoi
Informace o naší cestě
Posted in Jogínův průvodce, Vietnam on Leden 13, 2016.