Yoga Ostrava

Yoga a … Blanka

Na jógu jsem začala chodit před pěti lety. Byla jsem na mateřské a v pěkném srabu. Hrozně mě to doma nebavilo, neměla jsem peníze, byla jsem přetažená a přitom nevytížená, bolela mě záda, ruce, každou chvíli něco dalšího.

Začala jsem jednou týdně chodit na jógu s českým svazem jógy, bylo to levné, pro tělo dobré, a vypadla jsem z domu. Byla tam dobrá parta ženských středního a staršího věku, příjemná cvičitelka. Celkově obohacující, ale tolikrát se mi nechtělo…

Letos na podzim se nám změnila cvičitelka. Ta nová se mi moc nezdála a tak jsem začala hledat jógu jinde. Šla jsem se podívat na vinyasu. Byla jsem překvapená, jak jsem na tom po pěti letech cvičení fyzicky špatně, a bylo jasné, že tam musím chodit. Jenže na mé staré józe se zase dělá hormonální jóga, energetická cvičení… no prostě tam taky chodím. Takže už to mám 2x týdně. A občas si i doma na něco vzpomenu. Necvičím, jen si udělám zrovna ten cvik…

Za pět let se mnohé změnilo. Mám se dobře, nic mě nebolí, dělám dost věcí, co mě baví, a mám na to. Důvody, proč jsem s jógou začala, dávno pominuly. Pořád mě to až tak nebaví. Hlavně dlouhé výdrže v pozicích, dechová cvičení…  Ale nějak vím, že s jógou přestat nemůžu. Že mi to neprojde. Chci mít tělo v pořádku a o ničem lepším nevím.

Takže děkuju, jsem za to vděčná (i když mě to až tak nebaví).

Blanka

I Blančin příběh se účastní soutěže o jógový kalendář. Napište svůj příběh do 20.12.2013 a šanci na výhru máte i vy! Více informací, čtěte zde.

Posted in Jogínův průvodce, Vaše příběhy on Prosinec 14, 2013.