Yoga Ostrava

Yoga a … Martina Kvasničková

Jóga mě provází od mých zhruba 25 let. Zpočátku mě nejvíc oslovovala část relaxační, odbíhala jsem totiž od našeho velmi živého batolete do velkokapacitní tělocvičny na základní školu blízko našeho bytu.

Přetrpěla jsem asi 20 minutové dýchání do jedné a druhé nosní dírky (za zvuku zvonečku) pak proběhlo několik pozdravů slunci, odvážní provedli postoj na hlavě a pak přišla ona nejmilejší část – ulehnutí a relaxace (i se slovním vedením naší představivosti, jak jdeme po pláži nebo lesem ke světlu – tam už jsem většinou kvůli schrupnutí nedošla). Když mě přestala bavit i relaxace vyměnila jsem jógu za aerobik, pilates a později zumbu.

fotoJóga si mě našla asi po deseti letech, když se v Ostravě objevila její nová, horká forma (Bikram jóga), tady jsem se zdržela asi dva roky a cvičila intenzivně. Jedná se o trvalou sestavu 26 ásan, které se cvičí ve stále stejném pořadí a přišla doba, kdy jsem se před nemilosrdnými zrcadly urputně snažila udržet dokonalou pozici – výkon a tlak na perfektní provedení ásan mě přestával těšit. Taky mě navštívil zápal plic, ze kterého jsem se (pouze přírodní cestou) dostávala více než půl roku.

Od září 2013 si užívám jógu s Monikou a každá hodina je originální, inspirativní a obohacující. Jóga mi přináší do mého života pružnost (nejen těla), kreativitu a radost.

Martina

I Martinčin příběh se účastní soutěže o jógový kalendář. Napište svůj příběh do 20.12.2013 a šanci na výhru máte i vy! Více informací, čtěte zde.

Martinčiné aktivity můžete sledovat na jejím webu: www.plna-zivota.cz

Posted in Jogínův průvodce, Vaše příběhy on Prosinec 12, 2013.