Yoga Ostrava

Yoga a … Romana Zemánková

Tak konečně jsem se odhodlala, usedám a začínám psát svůj příběh. Přemýšlím asi přes týden nad tím, co napíšu o sobě a józe a tak jako správný Blíženec, kdy mi jedna půlka říká : „Ano, udělej to.„ a druhá: „Co blbneš, o čem bys tak psala.“  Tak dávám na svůj vnitřní hlas a při zázvorovém čajíčku se pouštím do psaní.

Mé setkání s jógou nebyla láska na první pohled :-)

251Vše začalo, kdy jsem před několika lety navštívila kartáře a šla za ním s

tím, že cítím pracovní „vyhořelost“.  Pán se na mě divně podíval, rozdal karty a pak mi řekl, že je nejvyšší čas se sebou něco začít dělat. Začal se mě vyptávat, co pro sebe dělám, mě v té době bylo do smíchu, co já pro sebe dělám? V  té době jako cvičitelka aerobiku, která trávila hodiny ve fitkách, snad ne málo.

On spráskl ruce nade mnou a povyprávěl mi, jak jsem bez energie a že mé tempo vede tak ke zhroucení a ať se vzpamatuju. Podal mi na papírku číslo jeho kamarádky, která cvičí jógu pro ženy a že za ni si mám zajít a uvidím sama, co mi to do života přinese.  Představa, že já cvičím jógu a rozjímám, ve mně vzbuzovala záchvaty smíchu  :-D

Nějakým způsobem tušil, že tam nepůjdu a proto mi ještě při odchodu řekl, ať mu slíbím, že si na jógu zajdu a že si u kamarádky speciálně mě ověří, jestli k ní chodím. Nic jiného mi nezbylo a tak jsem se vydala na mé první lekce jógy.

Pro mě, jako temperamentní a živou osobu byly asány nudné a sedět nebo ležet 10 min s tím, že má mysl a tělo má být naprosto klidné, oprostit se od okolního světa a nad ničím nepřemýšlet, prostě jen být a užívat si ticha sama v sobě něco nemožného.  To mě vyčerpává a ubíjí. Úsměvné, co? 10 min na nic nemyslet, to přijde každému k smíchu, ale pro mě, to byla nejtěžší věc.

Jóga byla a stále je pro mě výzva, zdolávala jsem ji a sžívala jsem se s ní. Začala jsem ji víc studovat a zkoušet chodit i na jiné lektory nebo víkendové workshopy.

264Jóga mi poskytla nejen pohled na zdravý životní styl a zdravou výživu, která mě vždy zajímala, ale poskytla mi možnost poznat spoustu zajímavých lidí a přátel, někteří patří dnes mezi mé velice blízké přátelé. Poskytla mi pohlížet na svět jinak, ne tak materialisticky, jak jsem pohlížela a více se nad ním také zamýšlet.

Dodává mi energii, potěšení, pocit radosti, pročišťuje mou hlavu od všeho přemýšlení a hlavně klid v duši. Umožňuje mi být více sama se sebou spokojená a šťastná a k tomu snad již není ani co více dodat.

Jsem vděčná, že jóga mi do života již dnes přinesla víc, než jsem očekávala a věřím, že to je jen začátek.

Držím palečky každému na své cestě životem  – Romana Zemánková.

SAT NAM.

Romančin příběh se účastní soutěže o jógový kalendář. Napište svůj příběh do 20.12.2013 a šanci na výhru máte i vy! Více informací, čtěte zde.

Posted in Jogínův průvodce, Vaše příběhy, Život v Ostravě on Prosinec 20, 2013.