Yoga Ostrava

O nás

Yoga Ostrava vznikla před téměř dvěma lety. Původně se jednalo o moji aktivitu (když píšu moji, chápejte jako Moniky :-) Spoustu akcí však pořádám s kamarádkou Danielou Pilařovou a spolu s našimi aktivitami se pomalu i Yoga Ostrava stává naším společným projektem. Na webu najdete naše kurzy, pobyty, workshopy, výpravy do Indie a také zajímavé články o józe.

Monika Winklerová

_DSC0342K józe jsem se dostala řízením osudu asi před sedmi lety – skrze meditace a praktikování asán dle knih André van Lysebetha jsem se nakonec dostala až k dynamické vinyasa józe. Dynamické období vyvrcholilo tréningem pro učitele Ashtanga vinyasa jógy v indickém Mysore loni v létě. To už mi však bylo vnitřně jasné, že čistě ashtanga mému tělu a přístupu nevyhovuje. A tak následoval další indický výcvik Hatha jógy pod inspirativním učitelem Noahem Mckennou.

CYKLICKÁ JÓGA – Jógu vnímám jako velkou proměnnou svého života, a moje praxe se cyklicky proměňuje – s ohledem na fáze měsíce, na fáze mého menstruačního cyklu, reaguje na určitá životní období, nálady a v neposlední řadě respektuje tělesné zdraví a momentální fyzickou kondici.

IMG_0813Vyjma cvičení jógy se zajímám o zpěv manter, ráda pořádám zpívání a satsangy. Věnuju se studiu Patanjaliho Jógasúter, jejichž překlad věřím, že jednoho dne dokončím ;-) Ráda cestuji, především za jógou. V Ostravě si organizuji vlastní kurzy a workshopy na různá témata. Spolu s Danielkou pořádám víkendové pobyty a taky výpravy do Indie :-)

Chcete-li si o mě přečíst více, navštivte můj blog – www.monikawinklerova.cz

Daniela Pilařová

daniela 2Jsem certifikovaná instruktorka ananda yogy a školím se na instruktorku spinální jógy (jógy pro zdravá záda). Toto rozlišování nejrůznějších druhů jóg však považuji spíše za způsob, jak se lidé, kteří mají zájem najít smysluplný pohyb pro své tělo a duši, mohou lépe orientovat v nabídce. Sama totiž jógu vnímám jako jedinou a ucelenou životní filozofii spojující péči o duši, tělo i mysl.
Během svého prozatímního získávání zkušeností jsem pobývala čtrnáct dní v indickém jógovém ášramu a několik víkendů jsem strávila v českém ášramu v Dolní Čermné při výuce Nath Yogy, tradiční indické jógové cesty.

A protože moje jógové i profesionální směřování ke mně přivádí lidi s nejrůznějšími zdravotními obtížemi (problémy se zády, civilizační nemoci a další), spojila jsem své úsilí v józe se studiem tradičních léčebných dovedností: v roce 2014 jsem ukončila studium Institutu aromaterapie jako odborná aromaterapeutka (a masérka) a nyní studuji Institut tradiční čínské medicíny při TČM Bohemia v Praze.

daniela 1Na svých lekcích jógy kladu velký důraz na protažení a uvolnění páteře i celého pohybového aparátu. Soustřeďujeme se zároveň na posilování těch svalových skupin v těle, které trpí moderním způsobem života (sezení u počítače, málo pohybu atd)., ať už jsou to zádové svaly, břišní svaly či svaly na nohou. Cvičence na svých hodinách vedu k tomu, aby byli schopni jógu bezpečně a efektivně praktikovat i sami doma, neboť se domnívám, že jóga by měla být každodenní „udržovací“ součástí našich životů.

V neposlední řadě je Danielka výborná kuchařka a pořádá taky úžasné kurzy vaření!

O jejích aktivitách si můžete přečíst na webu www.zivajoga.cz