Yoga Ostrava

Denní program na jógové dovolené

IMG_0057V neděli jsme se vydali s přibližně patnácti účastníky naší dovolené do hor, do Beskyd, na náš zamilovaný hotel Antarik. Možná jste ještě nebyli na žádné takové dovolené a přemýšlíte, co se tady asi tak děje a co celý den děláme :-) Naše víkendové i týdenní pobyty mají svůj pravidelný režim a řád, přesto je zde však prostor pro relaxaci a odpočinek. Nejedná se o žádný jógový výcvik, ale dovolenou, takže veškerý program je ryze dobrovolný a přísně nepřísný :-)

antarik-srpen-2013-1 (7)Každý den začíná ranní jógou s meditací a pránajámou, nejčastěji okolo sedmé hodiny. Na jógu jsem tady dvě a podle počtu účastníků někdy probíhají i dvě hodiny zároveň – klidná jóga s Danielkou a trošku dynamičtější vinyasa se mnou. Ráno se snažíme být něžné, ačkoli po třech dnech této něžné jógy tady už většina z nás cítí všechny svaly svého těla. Ranní jógu si tady můžeme vychutnat v poklidu, beze spěchu a často si dopřejeme i dvě hodinky cvičení. Po ranní józe následuje výborná snídaně ze zdejší kuchyně a do pravidelného dopoledního programu patří přednáška, pravidelně v deset hodin. Povídáme si o různých aspektech jógy, technikách i filozofii, povídáme si o zdravém životních stylu nebo jako třeba právě teď o pozitivním myšlení a jeho vlivu na náš život.

antarik-srpen-2013-3 (16)Oběd máme v jednu hodinu, před obědem často stihneme kratší procházku nebo si na chvíli lehnout či meditovat. Zdejší kuchyně je pověstná výbornou vegetariánskou stravou a hlavně výbornými dezerty a dortíky. Z toho důvodu následuje po obědě trošičku delší odpočinek až do pěti hodin. Někdo si rád čte, jiný si zajde na procházku nebo posedět na louku před hotelem a hledět do kopců. Odpoledne máme různé jógové workshopy, každý den na zvolené téma – párová jóga, balanční jóga a v půlce týdne třeba jóga nidra (jógový spánek na který se těšíme dnes odpoledne) nebo pránajáma, abychom nechali tělo zregenerovat :-)

Pomalu se blížíme konci jednoho jógového dne, po józe následuje večeře (v sedm hodin) a po ní večerní program – nejčastěji satsang, povídání se zpěvem manter nebo různé meditační techniky – tibetské mísy, zpívání Óm nebo tratak. Některý z večerů také zařazujeme promítání filmů nebo promítání fotek z Indie.

antarik-srpen-2013-3 (1)

Atmosféra je přátelská, bez napětí a stresu, klidně můžete celý týden chodit v teplákách bez make-upu, věnovat se sami sobě. Zatím pokaždé se sešel naprosto úžasný kolektiv a my jsme šťastní a vděční, že se tady můžeme s vámi takto pravidelně scházet :-)

Posted in Jogínův průvodce, Nezařazené, Život v Ostravě on Srpen 14, 2013.