Yoga Ostrava

Workshopy

Srdečně vás zvu na své jógové workshopy. Většinou se jedná o spojení přednášky a prodloužené jógové lekce, zaměřené na určité téma nebo jógový styl. Návštěva těchto akcí je vhodná pro ty, kteří se chtějí dozvědět nebo naučit něco víc, pro co třeba na běžné lekci nebývá dostatečný prostor. Pokud chcete uspořádat některý z workshopů u vás ve studiu, ozvěte se, určitě se domluvíme.


yogaova

Základy vinyasa Yogy

workshop pro jógové začátečníky nebo pro ty, kteří si chtějí osvěžit základy

Vinyasa Yoga je relativně dynamický jógový styl. Tedy alespoň na začátku  se zdá vše rychlé a někdy je těžké stíhat a zároveň dostatečně pochopit pozici, tedy o co v ní vlastně jde. Tento workshop je taková zpomalená vinyasa – v krátkém povídání se o tomto jógovém stylu něco dozvíte a potom si projdeme základní pozice, které tvoří kostru vinyasa lekce. Workshop je vhodný pro ty, co se chystají na jógu poprvé, ale i pro ty, kteří chtějí vnést do své praxe více pozornosti a detailů.

Aktuální termín: není stanoven


yogaova

Ashtanga Vinyasa Yoga

workshop pro jogíny, kteří se chtějí věnovat i samostatné domácí praxi

Ashtanga Vinyasa je světový proslulým jógovým stylem. Jedná se o ustálenou sérii jógových pozic, které se cvičí každé ráno, šest dní v týdnu. Je to tedy ideální cvičení, které můžete praktikovat i doma, stačí se naučit sled pozic a při dlouhé praxi nádherně uvidíte, jak se limity vašeho těla posouvají. Nejedná se však o žádnou relaxační jógu, ashtanga vinyasa je fyzický náročným jógovým stylem.

Nejbližší termín: není stanoven


yogaovaSukha Shanti Yoga

workshop pro ty, co hledají tělesnou rovnováhu a zlepšení vnímání svého těla

Sukha Shanti Yoga je jógová sestava pocházející od australského učitele Noaha McKenna, u něž jsem také v Indii absolvovala kurz pro učitele. Jedná se o sestavu pozic, která nastolí rovnováhu – tedy posílíte slabé a protáhnete ztuhlé svaly. Cvičení je založené na vědomém pohybu, je krásně plynulé a ladné. Pozice nejsou příliš náročné, ale stále je co se v nich učit. Sestava zahrnuje i pránajámu a meditaci. I toto cvičení je výborné pro domácí praxi – jednou se naučíte a už víte. Sukha znamená příjemný, shanti znamená mír – a takovýto bychom měli mít vztah i ke svému tělu.

Nejbližší termín: 21. května 2016, Valašské Meziříčí


yogaova

Yin Yoga

prožitkový workshop s pomalým cvičením yin yogy

Yin Yoga je pomalý, meditativní druh cvičení zaměřený na protažení zkrácených šlach, vazů a uvolnění kloubů. V pozici se setrvává delší čas v naprostém uvolnění, což vede jednak k protažení zmíněného, ale také k meditativnímu stavu mysli. Yin yoga rozvíjí naši schopnost se zastavit, zklidnit a nechat věci plynout – tedy opak všednodenního snažení a neustálého překonávání se. Zároveň uvolňuje tok energie v meridiánech, takže vede k celkovému posílení organismu.

Nejbližší termín: není stanoven


yogaova

Mantra Yoga

jógový workshop zaměřený na seznámení s nejznámějšíma mantrama

Mantra yoga je workshop určený pro všechny, kteří mají zájem o vibrace starodávných zaříkávadel v sanskrtu. Dříve byly mantry určené jen vyvoleným studentům jógy, ale dnes jsou zde pro všechny. A tak i my můžeme využívat jejich léčivých vibrací. Zpěv manter zároveň nádherně otevírá srdce a považuji jej za nesmírně léčivou a harmonizační techniku. Některé mantry zpíváme s harmoniem, jiné spíše odříkáváme, někdy zpíváme i s hudební nahrávkou, záleží také na vaši smělosti a nesmělosti při zpěvu.

Nejbližší termín: není stanoven


yogaova

Čakry a energetický systém našeho těla

workshop se skládá z přednášky a prodloužené jógové lekce zaměřené na harmonizaci čaker

Slovo čakra zná už dnes každý. Na tomto workshopu se na čakry podíváme od základů a povíme si o tom, co která čakra reprezentuje, jak se to projevuje na našem zdraví a psychice. Budeme se věnovat také jógovým technikám, které harmonizují čakry – ať už se jedná o tělesné cvičení, asány, mantry nebo očistné techniky na doma. Workshop je zaměřený na propojení teorie a praxe tak, abyste byli následně schopni uvést teorii i sami doma do praxe.

Nejbližší termín: kurz v Karviné


yogaovaJóga a očistné techniky

workshop se skládá z přednášky a prodloužené jógové lekce zaměřené na praxi vybraných očistných technik

V dnešní době, kdy všude najdete tuny očišťujících směsí chemických i bylinných, je úžasné dozvědět se o jógových očistách. Očista totiž je důležitá, především na počátku jógové praxe, jak tomu vždy tradičně bylo. Jógové očisty jsou kouzelné ve své jednoduchosti a zároveň finanční nenáročnosti – potřebujete maximálně sůl a vodu, na zbytek vám stačí vaše tělo. Vřele doporučuji všem seznámit se s těmito jednoduchými technikami k udržení pevného zdraví a také klidné, čisté mysli. Workshop probíhá jednou ročně, vždy na jaře, což je nejvhodnější období pro očistu.

Nejbližší termín: 16. duben 2016, Karviná, info ZDE


yogaovaYin a Yang Yoga

workshop se skládá z přednášky a prodloužené jógové lekce, která se skládá z dynamického a klidného cvičení

Teorie Yin a Yang je naprosto geniální a aplikovatelná na vše. V harmonii těchto dvou energií musí být naše tělo, naše vztahy a také náš přístup k životu. Přednáška se zaměřuje na seznámení s teorií jinu a jangu, kterou pak můžete aplikovat na vše kolem sebe – je to teorie o rovnováze a vyváženosti jakéhokoli celku. Hodně nám napoví o našem těle, ale také o našich vztazích. Jógová lekce tohoto druhu je poté rozdělena na dvě části – jednu dynamickou, kdy se „vybijeme“ jangovou aktivitou, a následně harmonizujeme vlnou yinového, poklidného cvičení.

Nejbližší termín: neurčen


yogaovaYin Yoga a pět elementů

workshop se skládá z přednášky a prodloužené jógové lekce zaměřené na vybraný element

Workshop začíná přednáškou, při níž se seznámíme s teorií pěti elementů a s hlavními meridiány lidského těla, které jsou k elementům přiřazeny. Povíme si také, které pozice Yin jógy můžeme využít pro posílení toku energie v daných oblastech. Jógová lekce je poté zaměřena buď na jeden konkrétní element nebo postupně procházíme všemi elementy – tedy v pozicích, které s nimi pracují opakuji znalosti z teoretické části. Znalost meridiánů a práce s nimi se hodí nejen do jógové praxe, ale i v běžném životě, jako další z alternativních možností léčby.

Nejbližší termín: neurčen


yogaovaCyklická jóga

workshop se skládá z přednášky a prodloužené tematicky zaměřené jógové lekce

Každý den se vzbudíme trochu v jiné náladě. Ta se odvíjí jednak od okolností v našem životě, ale také souvisí s hormonálními změnami, které vycházejí z ženského mensruačního cyklu. Muži a často ani ženy nechápou svoji vlastní proměnlivost a snaží se být každý den stejní – tedy stejně výkonní a stejně dobře naladění. Ale estejně jako příroda v období zimy a tmy potřebuje zastavení, tak také naše ženské tělo prochází během menstruačního cyklu čtyřmi ročními dobami. O těchto proměnách si budeme povídat v teoretické části. V následném cvičení si projdeme čtyřmi fázemi z hlediska tělesného pohybu a vyzkoušíme si několik různých jógových stylů, které krásně ladí s fázemi našeho těla.

Nejbližší termín: neurčen


yogaova

Indie

promítání fotek a vyprávění zážitků z jógových cest

Vyprávění příběhu je jedním ze způsobů jak se můžeme jeden od druhého učit a předávat si zkušenosti. Zároveň poznáváme nový pohled na svět a v tomto případě se seznámíte i s indickou kulturou. Říkáte si, co na té Indii sakra je, že všechny tak láká? Nebo tušíte a chcete načerpat něco z mystické atmosféry? Hledáte inspiraci pro své vlastní cesty? Ať tak či onak, přijďte na promítání fotek a vyprávění příběhů z daleké Indie.

Nejbližší termín: 21. května 2016, Valašské Meziříčí


 

Pokud mě neznáte:

Projekt Yoga Ostrava vznikl před čtyřmi lety.  Nejsme žádný tajný spolek jen pro Ostraváky, na jakoukoli akci se můžete přidat i pokud jste odjinud, máte-li zájem. Na webu najdete kurzy, pobyty, workshopy a také zajímavé články o józe, jejichž autorkou jsem povětšinou já:

Monika Winklerová

_DSC0342K józe jsem se dostala řízením osudu asi před sedmi lety – skrze meditace a praktikování asán dle knih André van Lysebetha jsem se nakonec dostala až k dynamické vinyasa józe. Dynamické období vyvrcholilo tréningem pro učitele Ashtanga vinyasa jógy v indickém Mysore loni v létě. To už mi však bylo vnitřně jasné, že čistě ashtanga mému tělu a přístupu nevyhovuje. A tak následoval další indický výcvik Hatha jógy pod inspirativním učitelem Noahem Mckennou. Posledním krokem na mé jógové cestě jsou dva kurzy Yin jógy, která skvěle doplňuje a vyvažuje jak asánovou, tak meditační praxi.

CYKLICKÁ JÓGA – Jógu vnímám jako velkou proměnnou svého života, a moje praxe se cyklicky proměňuje – s ohledem na fáze měsíce, na fáze mého menstruačního cyklu, reaguje na určitá životní období, nálady a v neposlední řadě respektuje tělesné zdraví a momentální fyzickou kondici.

IMG_0813Vyjma cvičení jógy se zajímám o zpěv manter, ráda pořádám zpívání a satsangy. Věnuju se studiu Patanjaliho Jógasúter, jejichž překlad věřím, že jednoho dne dokončím ;-) Ráda cestuji, především za jógou. V Ostravě si organizuji vlastní kurzy a workshopy na různá témata. Pořádám víkendové pobyty a také jógové výpravy do zahraničí. Pokud máte zájem o spolupráci nebo pořádání workshopu u vás, napište.

Chcete-li si o mě přečíst více, navštivte můj blog – www.monikawinklerova.cz